اهدای زمین به خانواده‌های ۳ فرزندی در فارس
اهدای زمین به خانواده‌های ۳ فرزندی در فارس
تاکنون به ۵۰ درصد خانواده‌های سه فرزندی در فارس زمین اهدا شده است.

به گزارش مهرنما فارس، استاندار فارس در جشنواره جایزه استانی جوانی جمعیت فارس گفت: طبق قانون به خانواده‌های دارای ۳ فرزند که فرزند آخر آن ها از آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده باشد، از سوی دولت زمین رایگان اهدا خواهد شد و در فارس تا کنون به ۵۰ درصد آن ها زمین اهدا شده است.
ایمانیه با بیان اینکه ۵ هزار قطعه زمین در نظر گرفته شده است، افزود: حدود ۲هزار ۵۰۰ قطعه زنین باقیمانده نیز تا هفته دولت امسال به خانواده‌های واجد شرایط، اعطا خواهد شد.
استاندار فارس با اشاره به توقف روند نزولی کاهش تولد در استان، گفت: این روند از پارسال متوقف شده و امیدواریم امسال این روند صعودی شود.
ایمانیه به اقدامات حمایتی از خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: دورکاری بانوان متاهل و دارای فرزندان زیر ۱۸ سال در فارس در حال انجام است و سامانه‌ای تدوین شده تا وظایفی را که در این امر به دستگا‌های اجرایی محول شده رصد کند و ماهیانه کارنامه هر دستگاه گزارش می‌شود.
وی ادامه داد: هم استانی‌ها اگر از اداره یا سازمان دولتی مبنی بر اینکه برای ازدواج و فرزند آوری برای کارمندان و همشهریان مانعی ایجاد کرده شکایتی دارند می‌توانند به دفتر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مراجعه و شکایت کنند و مطمئن باشند بررسی و پیگیری خواهد شد.مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس هم گفت: دومین جشنواره جایزه استانی جوانی جمعیت در فارس در ۷ عرصه خانواده، رسانه، تشکل‌های غیر دولتی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد و برگزیدگان تجلیل شد.
یقطین با بیان اینکه در استان در حوزه اقتصادی حمایت از جوانی جمعیت، اقدامات ارزشمندی رقم خورد، افزود: در مدت دو سال اجرای طرح حمایت از جوانی و جمعیت، صد و یازده هزار وام ازدواج و ۹۵ هزار تسهیلات فرزند آوری پرداخت شد.
وی ادامه داد: در این مدت ۸۸۰ خانواده از تخفیفات انشعاب آب و برق استفاده کردند و ۷ شهرستان نیز تخفیفات عوارض ساخت و ساز به خانواده‌های واجد شرایط ارائه دادند.