انحصارات نباید مانع رشد ظرفیت ها شود
انحصارات نباید مانع رشد ظرفیت ها شود
استاندار فارس گفت: انحصارات و تمرکز گرایی نباید مانع از بروز توانمندی‌های اساتید و جوانان در استان ها شود.

به گزارش مهرنما فارس دکتر محمد هادی ایمانیه در جلسه معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه استانی شدن بودجه فرصت برنامه ریزی دقیق تر را برای توسعه استان ها فراهم می کند، اظهارداشت: در بازدیدهایی که از مراکز تحقیقاتی و تولیدی استان داشتیم توانمندی های قابل توجهی وجود داشت که باید با عبور از بروکراسی اداری، از این ظرفیت ها برای رفع کمبودها استفاده شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بسیاری از عرصه ها پیشتاز بوده است، اظهارداشت: عدم حمایت از دانشگاه علوم پزشکی شیراز موجب شد موفقیت هایی که شایسته این تلاش و پیشتازی است به دست نیاید.
وی با بیان اینکه تمام وقت بودن اساتید در دانشگاه علوم پزشکی اهمیت بسیار زیادی دارد، افزود: دولت سیزدهم باید به موضوع تمام وقت بودن اساتید توجه ویژه ای داشته باشد تا راه برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت علمی و آموزشی اساتید فراهم شود؛ استان فارس آماده است به عنوان پایلوت در این زمینه اقدام کند و اگر نتایج مثبتی به دست آمد در سراسر کشور اجرا شود
استاندار فارس با اشاره به اینکه سیستم بهداشت و درمان هیچ راهی جز گسترش پزشک خانواده ندارد، گفت: فارس در این زمینه پیشتاز بود و وزارت بهداشت می‌تواند از تجربیات ارزنده استان برای گسترش طرح پزشک خانواده در سراسر کشور استفاده کند.
دکتر ایمانیه با تاکید بر اهمیت موضوع ساخت شهر سلامت استان فارس با توجه به قطب پزشکی شیراز، ادامه داد: دانشجویانی که در حال تحصیل هستند نیاز به امید و چشم انداز روشنی برای آینده تحصیلی خود دارند و با شوق در داخل کشور بمانند و به توسعه کشور خدمت کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه این استان و شهر شیراز بنیان گذار فعالیت های خیرین سلامت در سطح کشور است، اظهارداشت: ارزش فعالیت های خیرین سلامت معادل پنج هزار میلیارد تومان است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید در کنار خیرین قرار گیرد تا فعالیت های خیرخواهانه شدت بیشتری پیدا کند.
وی افزود: درصد پرداخت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از درآمد های اختصاصی به بخش حقوق و دستمزد کارکنان بالاتر از متوسط سایر دانشگاه های علوم پزشکی است که این موضوع باید اصلاح و تعدیل شود.
در این مراسم که با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از خدمات دکتر لطفی تقدیر و دکتر حسینی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز معرفی شد.

 

انتهای پیام/