انجام ١١٣هزار ماموریت اورژانس برای نجات مردم
انجام ١١٣هزار ماموریت اورژانس برای نجات مردم
در شش ماه نخست امسال ١١٣ هزار ماموریت توسط کارکنان اورژانس برای ارائه خدمات به مردم انجام شد

به گزارش مهرنما رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس فارس گفت:در ۶ ماهه امسال ۶۸ هزار تماس مزاحمت با مرکز اورژانس فارس گرفته شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل بیست درصد کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: در مجموع ۶ ماه نخست امسال ۱۱۳ هزار مأموریت توسط اورژانس انجام شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش یافته است لازم به یادآوری است که بعد از هر تماسی که با مرکز اورژانس شیراز گرفته می‌شود موقعیت مکانی تماس گیرنده نیز برای پرسنل اورژانس نمایش داده می‌شود.
مرادیان تاکید کرد: از مجموع مأموریت‌های صورت گرفته در استان ۲۲ هزار مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی در سطح استان فارس بوده است که این ۲۲ هزار مأموریت ترافیکی منجر به ۲۵ هزار مصدوم شده است که توسط پرسنل اورژانس به بیمارستان‌ها یا به صورت سرپا این خدمات ارائه کردند.
او افزود: در طول شیوع ویروس کرونا نیز ۱۱ هزار مشاوره از طریق پرسنل اورژانس به مردم ارائه شده است لازم به یادآوری است که دو هزار و ۱۰۰ نفر از بیماران کرونایی نیز توسط پرسنل اورژانس به بیمارستان‌های استان فارس انتقال پیدا کرده‌اند.
به گفته این مقام مسئول ۱۹۸ نفر از پرسنل اورژانس فارس به علت جابجایی بیماران کرونایی تاکنون مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.