انجام بیش از یک میلیون و ۷۶۱ هزار تست کرونا در فارس
انجام بیش از یک میلیون و ۷۶۱ هزار تست کرونا در فارس
با فوت ۴ بیمارکرونایی درفارس، مجموع جانباختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در استان به هفت هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

به گزارش مهرنما فارس  سید روح الله حسینی مدیر روابط عمومی دانشگاه علم پزشکی و خدمات درمانی شیراز  در مورد جدیدترین آمارهای مربوط به کروناویروس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۶۶۱ هزار و ۵۹۶ تست کرونا شامل یک میلیون و ۵۰۵ هزار و ۵۰۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۴۱ هزار و ۸۷۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۵۶ هزار و ۹۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۹ هزار و ۶۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۱ هزار و ۵۴۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۴۹۰ هزار و ۵۱۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه ۱۳۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۴۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۴۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت هزار و ۲۷۳ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۹۰۴ هزار و ۸۸۹ دُز رسیده است، اعلام کرد: با تلاش مدافعان سلامت حوزه بهداشت در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکنون سه میلیون و ۱۵۹ هزار و ۹۱۹ دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۷۰ دُز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر در گروه هایی که واکسن دریافت نکرده اند، بسیار بیشتر است، از کسانی که واکسن دریافت نکرده اند یا افرادی که تنها دُز اول واکسن را دریافت کرده اند، خواست برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا ایمنی جمعی مورد نظر در جامعه ایجاد شود و هرچه زودتر بتوانیم از بحران شیوع کروناویروس عبور کنیم.

 

انتهای پیام/