انتشار ٣٠ درصد از کتاب‌های جنگ در فارس
انتشار ٣٠ درصد از کتاب‌های جنگ در فارس
فارس شایسته‌ترین استان کشور در نشر ادبیات دفاع مقدس است.

به گزارش مهرنما فارس معاون زیارتی و امور گردشگری استانداری فارس گفت: فارس شایسته‌ترین استان کشور در حوزه دفاع مقدس است و انتشار ٣٠ درصد از کتب جنگ در فارس مبین این موضوع است.
علی نقی طبیب لقمانی در مراسم رونمایی کتاب تقریظ شده توسط مقام معظم رهبری که به صورت آنلاین در سالن شهید امامی برگزار شد با بیان اینکه استان فارس ۱۵ هزار شهید به خون خفته دارد که جان شیرین خود را برای اسلام و انقلاب فدا کردند، افزود: این بن مایه ارزشمندی می‌تواند زمینه‌ای برای تهیه کتاب، فیلم و سریال و همچنین معرفی زمینه‌های ایثارگری و میهن پرستی باشد.
لقمانی خاطرنشان کرد: چه زیباست که ۳۰ درصد تولید کتاب‌های دفاع مقدس در کشور، مختص فارس است و این جز با همدلی و هم زبانی در فارس میسر نمی‌شود.
معاون گردشگری و امور زیارتی استان فارس تصریح کرد: در عرصه‌های بین المللی اگر حرفی برای گفتن است، تنها به خاطر ایثارگری شهدا و شهیدان است.

وی یادآور شد: وظیفه و رسالت سنگین ما بازماندگان شهدا و دفاع مقدس، انتقال این فرهنگ به نسل نو و جوان امروز است. ما می‌بایست بتوانیم اندیشه‌های دفاع مقدس را از طریق آموزش و پرورش به نسل جدید منتقل کنیم.
لقمانی ابراز امیدواری کرد که مسئولین بتوانند آموزه‌های دینی نسل جدید را به گونه‌ای پرورش دهند که هر کدام بتوانند سرمایه‌ای عظیم برای دفاع از دین و کشور باشند.

 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : صدا و سیما