انتشارفراخوان جذب ایده‌های نوین در دانشگاه شیراز
انتشارفراخوان جذب ایده‌های نوین در دانشگاه شیراز
مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز چهارمین فراخوان جذب ایده‌های نوین را منتشر کرد.

به گزارش مهرنما فارس، مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز به‌عنوان یکی از واحد‌های زیرمجموعه مدیریت نوآوری، فناوری وکارآفرینی دانشگاه شیرازبرای حمایت از ایده‌ها و تیم‌های استارت‌آپی و همچنین تکمیل زنجیره‌ی تبدیل ایده به ثروت، خدمات و امکانات متعددی را فراهم کرده است.

 

در این زنجیره مراکز نوآوری به‌عنوان اولین نقش‌آفرینان در زیست‌بوم مسیر پیشرفت هسته‌ها و تیم‌های نوپا، با محوریت حمایت از افراد مستعد و خلاق، سعی در پرورش ایده‌های نو و کاربردی با رویکردی ثروت‌آفرین دارند.

 

سرپرست مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه با توجه به ظرفیت‌های موجود خود در راستای توسعه‌ی نوآوری‌ها در حوزه‌های مختلف علوم مهندسی خدمات مختلفی شامل فضای کار اشتراکی، مشاوره‌های عمومی کسب و کار، منتورینگ تخصصی، دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی، خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی و در نهایت بودجه‌های حمایتی را به افراد و تیم‌های صاحب ایده خواهد داد.

به گفته علیرضا حامدی، در مرکز نوآوری تخصصی مهندسی دانشگاه شیراز، سه دسته از افراد شامل فرد کارآفرین و صاحب ایده، تیم همراه با ایده و فرد متخصص بدون ایده مورد حمایت قرار می‌گیرند.

حامدی افزود: نکته مهم در فراخوان پاییز ۱۴۰۱ مرکز نوآوری مهندسی، اولویت پذیرش با تیم‌های صاحب ایده‌ای است که نیازمند حضور در فضای کار اشتراکی برای پیشبرد کسب‌وکار خود هستند. افرادی که در حوزه‌های فنی مهندسی و کشاورزی، طرح و یا موضوعی برای پیاده‌سازی و راه‌اندازی کسب‌وکار داشته باشند، به‌صورت ویژه در مرکز نوآوری مهندسی پذیرش خواهند شد.

سرپرست مرکز نوآوری تخصصی مهندسی دانشگاه شیراز گفت: کسانی‌که یک فرد خلاق و دارای ایده در حوزه علوم مهندسی هستند، یا یک تیم خلاق دارند که نیاز به فضای کار و آزمایشگاه فنی برای ساخت محصول ایده خود دارند، می‌توانند هم‌اکنون از لینک ثبت‌نام آنلاین مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز به‌نشانی https://iec.shirazu.ac.ir/?p=۱ اقدام به ثبت‌نام اولیه کنند. آخرین مهلت ثبت‌نام در این فراخوان تا ۳۰ آبان‌ماه خواهد بود.

او افزود: بعد از اتمام زمان ثبت‌نام اولیه، ایده‌ی ثبت شده‌ی داوطلبان بررسی خواهد شد و در صورتی که شرایط اولیه پذیرش را کسب کرده باشند برای داوری و ارائه حضوری طرح و ایده‌ی خود به مرکز نوآوری مهندسی دعوت می‌شوند. همچنین در صورتی که افراد در مرکز نوآوری مهندسی دانشگاه شیراز پذیرش شوند، به آن‌ها میز و صندلی در فضای کار اشتراکی داده می‌شود و می‌توانند در کنار فعالیت‌های کارآفرینی خود، در دوره‌های آموزشی که از سوی مرکز نوآوری برگزار می‌شود با تخفیف ویژه شرکت کنند.

حامدی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از این رویداد‌ها و کلاس‌های آموزشی و مهارتی و همچنین دیگر اخبار و رویداد‌های مدیریت نوآوری، فناوری و کارآفرینی به سایت مرکز نوآوری دانشگاه شیراز به آدرس https://iec.shirazu.ac.ir/ مراجعه کنند.

انتهای پیام/