انتخاب اولین مدرسه امداد و نجات کشور در آباده
انتخاب اولین مدرسه امداد و نجات کشور در آباده
معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش فارس گفت: در پی اجرای طرح دادرس به معنی دانش آموزان آماده در روز‌های سخت، یک مدرسه در شهرستان آباده به عنوان مدرسه امداد و نجات انتخاب و معرفی شد.

به گزارش مهرنما فارس، سید کاظم حسینی در مراسم معرفی اولین مدرسه امداد و نجات کشور در آباده با همکاری مشترک آموزش و پرورش و سازمان هلال احمر استان گفت: برای داشتن ایرانی قوی، مدارس مان راقوی خواهیم نمود و به مدرسه بازمیگردیم تا با دانش آموزان و برای آن‌ها تلاشی مفید در حفظ و ارتقای سلامت ان‌ها و خانواده هایشان داشته باشیم.

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش فارس افزود: قرار است در این مدرسه دوره متوسطه اول، تمام دانش آموزان در نوبت صبح و والدین آن‌ها و دیگر والدین دانش آموزان سایر مدارس شهرستان، در نوبت بعد از ظهر مهارت‌های امدادی را آموزش می‌بینند.

حسینی ادامه داد: دانش‌آموزان و والدین این آموزشگاه برای روز‌های پرمخاطره از جمله وقوع سیل، زلزله و حوادث و بلایای طبیعی و… با آموزش‌های تخصصی که توسط مربیان مورد تایید ارائه می‌گردد آماده می‌شوند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: دختران دانش آموز شهرستان آباده سال گذشته در مرحله استانی دادرس مقام اول و در مرحله کشوری نیز مقام سوم را کسب نمودند.

حسینی افزود: دانش آموزان در این مراسم سوگندنامه‌ای قرائت نموده و عهد بستند که برای امداد و نجات در روز‌های سخت با جدیت تلاش نموده و آماده شوند.