امروز همان شنبه است،بیاید شروع کنیم
امروز همان شنبه است،بیاید شروع کنیم
برای یک شروع خوب هیچ وقت دیر نیست، اما ما اغلب عادت کرده ایم آن را به شروع هفته یا شنبه موکول کنیم امروز همان روز است پس بیایید شروع کنیم.

به گزارش مهرنما فارس، برای شروع یک فعالیت جدید و شروع کار‌ها هیچ وقت دیر نیست، اما ما اغلب عادت کرده ایم آن را به شروع هفته یا شنبه موکول کنیم امروز همان روز است پس بیایید شروع کنیم.

امروز همان شنبه است، پس بیائید شروع کنیم ...

برنامه ریزی کنیم
یک دفتر چه تهیه کنید و اولویت‌های هفته را در آن یادداشت کنید هر کاری که انجام شد و یا هرقرار ملاقاتی را که انجام دادید به اصطلاح تیک بزنید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیفتاده است.

وقت بگذارید
برای انجام هر کار ساعتی را تعیین کنید و برآورد کنید آن مسئولیت یا کارتان چقدر طول می‌کشد به این ترتیب خودتان را موظف خواهید کرد در اسرع وقت به انجام امور بپردازید.

استراحت و تفریح را فراموش نکنید
علاوه بر انجام کار‌های محوله وقتی را برای تفریح، استراحت و گذراندن زمان در کنار عزیزانتان اختصاص دهید این زمان‌ها انرژی شما را در سطح شگفت انگیزی افزایش خواهد داد.

مشورت کنید
قبل از انجام هر اقدام حساسی که احساس می‌کنید چندین راهکار مختلف برای تحقق آن وجود دارد با یک متخصص مشورت کنید به این ترتیب از اتلاف وقت و انرژی پیشگیری خواهید کرد.

عمل کنید
بسیاری از ما عادت کرده ایم ایده‌های خوب و مبتکرانه را به خاطر ترس از نتیجه در جایی از ذهنمان ذخیره کنیم، اما آنجا به هیچ کارمان نخواهد آمد مگر اینکه سعی کنیم آن‌ها را تجربه کنیم.

مثبت اندیش باشید
برای موفقیت در شروع یک هفته کاری نگاه مثبت و پر انرژی به کار‌ها و آنچه پیش رو داریم می‌تواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد و بعضا سال‌ها ما را به جلو ببرد.

امروز همان شنبه است، پس بیائید شروع کنیم ...

دگرخواه باشید
این به این معناست که از خودخواهی پرهیز کنید و تلاش کنید در شادی‌ها و موفقیت‌ها دیگران را هم دخیل کنید به اصطلاح در محیط کار همیشه به فکر این نباشید که خودتان گل بزنید هر از چند گاهی به فکر این باشید که پاس گل بدهید این کار نه تنها محبوبیت شما را در محیط کار افزایش می‌دهد بلکه انرژی خودتان را چند برابر می‌کند.
گاهی کمک کردن به دیگران از موفقیت به خودمان لذت بخش‌تر است.

خطاپذیر باشید
وقتی کار اشتباهی انجام دادید بدون بهانه آن را بپذیرید و اگر لازم دیدید عذر خواهی کنید گاهی تعصب بیش از حد به روی یک ایده یا تصمیم باعث می‌شود که کل ماهیت کارتان به زیر سوال برود. باید بپذیریم که همه ما انسان هستیم و ممکن است اشتباه کنیم.

از درگیری بی مورد پرهیز کنید
منظور این نیست که هرگاه بر سر مسائل کاری با همکارانتان اختلاف نظر پیدا کردید پابه فرار بگذارید و اینکه هر چه آن‌ها می‌گویند بپذیرید بلکه مقصود آن است که در عین اینکه بر مواضع صحیح خودتان اصرار می‌کنید از بحث‌های بیهوده و پرداختن به حاشیه بپرهیزید.

راه راست را انتخاب کنید
هیشه میان بر‌های غیرقانونی یا اصطلاح راه‌های دور زدن برخی مشکلات به ذهن خطور می‌کند، تا موفقیت بیشتری به دست آوریم، اما توصیه ما به شما این است که از امتحان کردن این روش‌ها یا فکر کردن به آن‌ها پرهیز کنید چراکه اگر در ظاهر هم موفق شوید در پیش وجدانتان شکست خورده و بی ارزش خواهید بود.

امروز همان شنبه است، پس بیائید شروع کنیم ...

به خدا اعتماد کنید
در آخر هم به خدای بزرگ اعتماد کنید و بدانید او از هرکسی بهتر صلاح کار ما را می‌داند. اگر به آنچه می‌خواستیم رسیدیم باید شکرش را به جا آوریم و اگر به آنچه می‌خواستیم نرسیدیم باز هم باید شکر کنیم و به حکمتش رضایت دهیم.
تحقیقات نشان داده کسانی که با اعتماد و اعتقاد به یک نیروی ماورایی کار و فعالیت می‌کنند از آرامش بیشتری در امور برخوردارند.