افتتاح و بهربرداری دو کتابخانه سیار در فارس
افتتاح و بهربرداری دو کتابخانه سیار در فارس
طی آئینی دو کتابخانه عمومی سیار برای شیراز و داراب افتتاح و بهربرداری رسید.

به گزارش مهرنما فارس، روح اله منوچهری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: کتابخانه‌های سیار به مناطق روستایی و کم‌برخوردار خدمات ارائه می‌دهند. ضریب امانت کتابخانه‌های سیار به نسبت کتابخانه‌های ثابت، شش برابر است که این باعث می‌شود به جامعه‌ی وسیع‌تری خدمات ارائه دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در ادامه تصریح کرد: این کتابخانه‌های سیار به مناطقی فرستاده می‌شوند که دسترسی محدودی به منابع اطلاعاتی و کتاب دارند و ساخت کتابخانه در آن مکان‌ها زمان‌بر است.

منوچهری به خدمات کتابخانه‌های سیار اشاره کرد و گفت: تمام خدماتی که در کتابخانه‌های عمومی ارائه می‌شود توسط کتابخانه‌های سیار نیز به مردم ارائه می‌شود؛ هرچند در کتابخانه سیار سالن مطالعه وجود ندارد. همچنین کتاب‌های این کتابخانه ها توسط کتابخانه‌های عمومی پشتیبان تامین می‌شود و مدام در حال بروزرسانی است.

گفتنی است طرح ایجاد کتابخانه های عمومی سیار در استان فارس از دو سال پیش با همکاری انجمن خیرین کتابخانه ساز در استان فارس کلید خورد و در مرحله نخست آن که به مناسبت هفته کتاب انجام شد، دو کتابخانه سیار به بهره برداری رسید. خودرو این کتابخانه ها توسط خیرین اهدا و اداره کل کتابخانه های عمومی فارس این کتابخانه ها را تجهیز کرده است.

انتهای پیام/