افتتاح آزادراه شیراز اصفهان بدون تکمیل قطعه ۷ معنا ندارد
افتتاح آزادراه شیراز اصفهان بدون تکمیل قطعه ۷ معنا ندارد
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، افتتاح آزادراه شیراز اصفهان بدون تکمیل قطعه ۷ را بی معنا دانست!

به گزارش مهرنما فارس، ابراهیم عزیزی در حاشیه بازدید سردار طلایی نیک معاون وزیر دفاع از آزادراه شیراز اصفهان، ضمن تقدیر از مدیران استان که در روند احداث آن تلاش‌های بسیاری کرده اند، تعجیل در افتتاح این پروژه بدون تکمیل قطعه ۷ را اشتباهی محرز و خطایی بزرگ برشمرد و گفت: ضمن تشکر از مسوولان وزارت دفاع که برای تکمیل آزادراه، عزمی جدی دارند، باید این واقعیت را بپذیریم که تعجیل در افتتاح این پروژه بدون رعایت استاندارد‌های لازم، خطرات بسیاری را متوجه مردم می‌کند.

 

او افزود: ما می‌توانیم در سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان فارس، آزادراه شیراز اصفهان را افتتاح تا آن را به نام خود ثبت کنیم؛ اما به چه قیمتی؟ به قیمت جان مردم؟! به اعتقاد بنده این کار بی معنا است.

 

عزیزی تصریح کرد: قطعه ۷ آزادراه شیراز اصفهان حتما باید با رعایت استاندارد‌های آن همچون علائم راهنمایی و رانندگی، گاردریل ها، روشنایی و هر آنچه برای ایمنی یک جاده نیاز است، تکمیل شود تا بتوانیم آن را به بهره برداری برسانیم.

 

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مدیران استان نیز در افتتاح این پروژه نباید عجله کرده و فکر کنند این کار به سودمند است چراکه حفظ جان مردم در اولویت است نه یک افتتاح نمایشی برای دلخوشی.

 

عزیزی با بیان اینکه هشدارا‌های لازم را در خصوص افتتاح عجولانه این آزادراه به مسوولان گوشزد کرده ایم، گفت: مردم یک آزادراه ایمن و استاندارد با ورودی مناسب به شهر شیراز، انتظار دارند و این خواسته برحقی است.

 

لازم به ذکر است آزادراه شیراز اصفهان یکی از پروژه‌های بزرگ آزادراهی کشور در ۷ قطعه است که حدود یک دهه احداث آن به طول انجامیده. هم اکنون شش قطعه از این آزادراه تکمیل شده و قطعه ۷ آن همچنان ناقص است و برخی نیز اصرار به افتتاح آن در سفر آتی رئیس جمهور به استان فارس دارند که با توجه به کاستی‌های موجود، خطرات جانی و مالی بسیاری را متوجه مردم خواهد کرد.