ارزیابی۲۰۳ مدرسه در سه شهرستان شمالی فارس
ارزیابی۲۰۳ مدرسه در سه شهرستان شمالی فارس
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت:کارشناسان تربیت بدنی و‌سلامت ۲۰۳ مدرسه در سه شهرستان شمالی آباده اقلید و خرمبید را بازدید و ارزیابی کردند.

به گزارش مهرنما فارس، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: از اول انقلاب تا قبل از دولت مردمی در استان فارس ۲۵۶ فضای ورزشی ساخته شده است اما از زمان دولت مردمی و با آغاز طرح شهید سلیمانی با مشارکت خیرین مدرسه ساز ۲۵۰ فضای ورزشی شامل استخر ، سالن سرپوشیده ، کلاس درس تربیت بدنی ، چمن مصنوعی ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

 

سیدکاظم حسینی افزود: برای بررسی عملکرد مدیران مدارس، معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت از کلاس درس تربیت بدنی و مسائل بهداشتی نظارت میدانی در استان در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش است.

وی افزود: ارزیابی از فعالیت ها و برنامه های مدارس با هدف بررسی مشکلات و تلاش برای رفع آنان توسط کمیته نظارت و ارزیابی حوزه تربیت بدنی و سلامت در طول سال در مدارس استان است.

حسینی تصریح کرد: مدیران مدارس به عنوان فرماندهان خط مقدم تعلیم و تربیت نیاز به آموزش‌های لازم در حوزه تربیت بدنی و سلامت دارند و نیاز است در اجرای آیین نامه های ورزشی ،بهداشتی ابلاغی از طرف وزارت و اداره کل تمهیدات و برنامه ریزی لازم داشته باشند.

وی در آیین افتتاح زمین چمن مصنوعی خرم‌بید هم گفت: این زمین چمن مصنوعی صدمین ‌زمین چمن ورزشی است که در استان از زمان شروع طرح شهید. سلیمانی اجرا و به بهره برداری می رسد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: توجه به ورزش و توسعه اماکن ورزشی در مدارس مهمترین با هدف افزایش ایجاد نشاط و سلامتی دانش آموزان از سیاست های آموزش و پرورش است.

حسینی گفت: در دولت مردمی سیزدهم سرانه ورزشی دانش آموزی استان از ۲۱ صدم متر مربع به ۲۹ صدم متر مربع ارتقا یافته است بنابراین مدیران مدارس از تمامی ظرفیت ها برای ارتقای ورزش و سلامت دانش آموزان استفاده کنند.

وی ادامه داد:کلنگ زنی سالن ورزشی آموزشگاه شریعت خرم بید با مشارکت خیرین ، برگزاری جلسه با مدیران مدارس ، نشست تخصصی با معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت، افتتاح چندین پروژه ورزشی ، بازید از فضا ها و اماکن ورزشی ، افتتاح طرح دادرس ، طرح مدارس دوستدار طبیعت، طرح صد در صد ( ۱۰۰ مسابقه در ۱۰۰ روز ) برگزاری جلسه شورای ورزش و سلامت از دیگر برنامه های سفر معاون تربیت بدنی و سلامت از جمله برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت در سفر به شهرستان مناطق بود.