اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو در ۶۰ بقعه متبرکه فارس
اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو در ۶۰ بقعه متبرکه فارس
ویژه برنامه تحویل سال نو در حرم مطهر شاه چراغ (ع) و بقاع متبرکه فارس برگزار می‌شود.

به گزارش مهرنما فارس، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: با توجه به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن طرح‌های نوروزی آرامش بهاری و ضیافت الهی به صورت همزمان و در قالب طرح ضیافت بهاری در ۲۴۰ بقعه متبرکه استان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام سید عباس موسوی گفت: این طرح از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد.

او، برگزاری مراسم تحویل سال نو در ۶۰ بقعه متبرکه، اعزام ۲۱۰ مبلغان، برپایی خیمه‌های معرفت دینی در ۱۸ بقعه متبرکه، اسکان مسافران نوروزی در ۱۲۰ حسینیه و برگزاری مراسم ویژه تفسیر قرآن کریم از ابتدای ماه مبارک رمضان با همکاری مجمع مفسرین حوزه علمیه قم در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) جهرم، مصلی شهرستان فسا و جلسه ویژه تفسیر قرآن کریم آیت الله دژکام در مسجدنصیرالملک شیراز را از جمله برنامه‌های این ایام اعلام کرد.

موسوی گفت: خیمه‌های معرفت دینی شامل غرفه‌های مختلف پاسخگویی به سوالات شرعی، مشاوره، غرفه کودک و نوجوان و غرفه‌های چند رسانه‌ای است که با استفاده از حضور مبلغین اعزامی و بومی مدیریت می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: آیین جزءخوانی قرآن کریم در حرم‌های مطهر و برپایی محافل انس با قرآن کریم بعد از ایام نوروز برگزار می‌شود و برپایی سفره افطار ساده در حرم‌های مطهر ۷۰ امامزاده استان برپا خواهد شد.

او با یادآوری این مطلب که برگزاری ویژه برنامه‌های دعا خوانی و مناجات ویژه ایام ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه‌های این ۲ طرح است، گفت: همچنین تعدادی از برنامه‌ها به صورت اختصاصی و مناسبتی در طول مدت طرح اجرا خواهد شد از جمله ویژه برنامه “خدیجه مادر امت” در ۱۰ رمضان، جشن ولادت کریم اهل بیت (ع) در نیمه ماه مبارک رمضان، برپایی کاروان‌های شادی و جشن و سرور با عنوان “نسیم کرامت”، برپایی ویژه برنامه‌های احیا و شب‌های قدر و عزاداری شهادت امیرالمومنین (ع) از جمله برنامه‌های اختصاصی این ایام خواهد بود.