ابتلای بیش از ۵۰۲ هزار نفر در فارس به کروناویروس
ابتلای بیش از ۵۰۲ هزار نفر در فارس به کروناویروس
به گفته سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۵۰۲ هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش مهرنما فارس، عباس رضائیان زاده اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۹۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۴۲ هزار و ۳۱۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۵۷ هزار و پنج مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۹ هزار و ۸۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۲ هزار و ۱۹۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اعلام بستری ۱۱۱ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علایم طی شبانه روز گذشته در بیمارستان های استان، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۹۳۲ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۹۱ هزار و ۴۱۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر رضائیان زاده این مقام مسوول در دانشگاه دکتر رضائیان زاده در ادامه با اعلام جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۲۸۱ نفر اعلام کرد.

او مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۹۲۰ هزار و ۹۵۸ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۶۴ هزار و ۳۵۴ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۷۵۶ هزار و ۶۰۴ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه با اشاره به شیوع سویه جدید کروناویروس در کشورهای آفریقایی و گسترش آن به ۳۰ کشور دیگر، با تاکید بر رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در برابر این بیماری توصیه کرد:

ضرورت دارد افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده انده و یا افرادی که دُز اول واکسن خود را دریافت و برای دُز دوم خود مراجعه نکرده اند، هرچه سریعتر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند تا ایمنی خود را در مقابل کروناویروس افزایش دهند.

 

انتهای پیام/