ابتلای بیش از ۴۸۹ هزار نفر در فارس به کرونا
ابتلای بیش از ۴۸۹ هزار نفر در فارس به کرونا
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیش از ۴۸۹ هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش مهرنما فارس عبدالرسول همتی اظهارداشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۲۷۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۴ هزار و ۱۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳۴ هزار و ۷۱۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۴ هزار و ۹۴۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۹ هزار و ۷۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۷۵ هزار و ۸۸۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۵۴۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همتی با اعلام جان باختن ۱۳ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری از روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۱۱۲ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه تاکنون پنج میلیون و ۵۷۱ هزار و ۷۹۳ دُز واکسن کرونا در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۷۵ هزار و ۳۳۶ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۴۹۶ هزار و ۴۵۷ دُز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.

همتی اعلام کرد: از ۳۶ شهرستان فارس، ۵ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی، ۹ شهرستان نارنجی، هفده شهرستان زرد و ۵ شهرستان در وضعیت آبی به سر می‌برند.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به تبدیل وضعیت کرونایی شهر شیراز از نارنجی به زرد، توصیه کرد: این تبدیل وضعیت نباید موجب بی توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نسبت به کروناویروس شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اظهارداشت: برای رسیدن به پوشش همگانی واکسیناسیون علیه کروناویروس، لازم است افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده انده و یا افرادی که دُز اول واکسن خود را دریافت و برای دُز دوم خود مراجعه نکرده اند، هرچه سریع تر در خصوص این امر اقدام کنند تا ایمنی بدن در مقابل کروناویروس افزایش یابد.

 

انتهای پیام/