آغاز طرح ماهر در مدارس فارس
آغاز طرح ماهر در مدارس فارس
طرح ماهر با محوریت مهارت آموزی دانش آموزان دوره دوم ابتدایی در مدارس فارس آغاز شد.

به گزارش مهرنما فارس ،معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: طرح ماهر با شعار هر مدرسه یک کانون مهارت‌آموزی و با محوریت مهارت آموزی دانش آموزان دوره دوم ابتدایی در مدارس استان آغاز شد.

 

سید کاظم حسینی در آئین افتتاح این طرح گفت: پس از برگزاری دوره آموزشی استانی تربیت مدرس ماهر با هدف توانمندسازی مراقبین سلامت و مربیان هلال احمر برای آموزش دانش آموزان و والدین ایشان در مدارس، مقرر شد که آموزش دو ساعته سرفصل های طرح ماهر ویژه گروه هدف انجام شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس ادامه داد: دانش آموزان با مهارت آموزی می توانند به درک عمیق تری از آموخته های خود دست یابند و برای ساختن آینده ای بهتر گامی موثر بردارند.

حسینی با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی و مهارت‌افزایی افزود: دانش آموزان با شرکت در این طرح همزمان با تحصیل، با این مهارت‌ها آشنا خواهند شد .

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس هم گفت: سرفصل های آموزشی طرح ماهر شامل آموزش شماره های اضطراری و نحوه انتقال اطلاعات به امدادگران در شرایط بحرانی و بروز حوادث، مدیریت بحران و کنترل استرس ، شناسایی نقاط امن و ناامن، پناه‌گیری ایمن و کمکهای اولیه ویژه والدین و دانش آموزان دوره دوم ابتدایی است.

فاطمه قاسمی افزود: طرح ماهر با هدف افزایش آمادگی و تاب آوری دانش آموزان و والدین با مهارت آموزی، ارتقای کیفیت سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان والدین و فرهنگیان، افزایش سطح ایمنی، کاهش آسیب پذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس، در مدارس اجرا خواهد شد.

وی افزود: توسعه و ترویج ظرفیت های خود امدادی و دگر امدادی مبنی بر مهارت ورزی دانش آموزان والدین و مربیان، استفاده از ظرفیت آموزش همسالان و سفیران سلامت در گسترش مهارت های امدادرسانی، ایجاد همدلی با آموزش مهارت های امداد و نجات بر پایه ارزش های هم نوع دوستی از دیگر اهداف این طرح است.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس گفت: دانش آموزان با قرائت سوگندنامه متعهد شدند که نسبت به حفظ جان خود و هم نوعان شان مسئولانه و با کسب مهارت های لازم رفتار نمایند و برای مهارت آموزی هلال احمری تلاش کنند.