آخرین وضعیت کرونا در فارس
آخرین وضعیت کرونا در فارس
آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس اعلام شد.

به گزارش مهرنما فارس ،از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۶ هزار و ۵۶۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۸۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۷۶۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۳۰۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۲۲۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۴۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، یازده بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در هفته گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۰۸ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۶۱۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۶۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۸۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۰۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۸۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۸۶ دُز یادآور واکسن بوده است.