آخرین وضعیت کروناویروس در فارس/فوت سه فارسی
آخرین وضعیت کروناویروس در فارس/فوت سه فارسی
آخرین وضعیت کرونا در استان فارس، از ابتدای شیوع تا امروز شنبه یازدهم آذر ۱۴۰۲، اعلام شد.

به گزارش مهرنما فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۹۲ هزار و ۵۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۳۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۶ هزار و ۹۴۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۲۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۳۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

هم اکنون ۱۷۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 

متاسفانه در هفته گذشته، ۳ مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۱۹ نفر رسیده است.

 

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۹۹۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۷ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۱ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۷ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دز یادآور واکسن بوده است.