آتش همچنان در کوه‌های کامفیروز زبانه می‌کشد
آتش همچنان در کوه‌های کامفیروز زبانه می‌کشد
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: مراتع و کوه‌های مقیم آباد واقع در روستای خواجه‌ای کامفیروز از بعدازظهر دیروز دچار حریق شده است و همچنان در حال سوختن است.

به گزارش مهرنما عبدالحسن صمد نژاد اظهار داشت: از بعد از ظهر روز پنجشنبه ۲۵ شهریورماه حریق در ارتفاعات مقیم آباد واقع در روستای خواجه‌ای کامفیروز (مرز بین کامفیروز و بیضاء) آغاز شده و در حال پیشروی است و با توجه به وسعت زیاد و حجم بالای آتش‌سوزی احتمال سرایت حریق به کوه‌های اطراف نیز است.

او افزود: تمامی نیرو‌های امدادی اعم از بسیج، هلال احمر، منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست از دیروز تاکنون در منطقه برای عملیات اطفاء حضور دارند.

صمدنژاد از اعزام ۶ اکیپ امدادی به منطقه حادثه دیده خبر داد و گفت: دیشب یک فرود بالگرد برای انتقال نیرو‌ها به ارتفاعات برای کمک به مهار آتش به منطقه اعزام شد که به دلیل وضعیت وزش باد در منطقه و جنگلی بودن محل آتش‌سوزی ماموریت محقق نشد و بالگرد نتوانست نیرو‌ها را در منطقه موردنظر پیاده کند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با بیان اینکه در این موقعیت با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه بیشتر به نیرو‌های متخصص نیاز است، تصریح کرد: امروز بالگرد دیگری برای اعزام نیرو‌های امدادی به محل آتش‌سوزی اعزام شده و امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم موفق به مهار آتش‌سوزی شویم.

او علت این آتش سوزی را مردمی اعلام و عنوان کرد: وسعت دقیق آتش سوزی تا کنون مشخص نیست.

انتهای پیام/