آبرسانی به ۴۰ روستای فارس
آبرسانی به ۴۰ روستای فارس
همسو با گشایش طرح سراسری آبرسانی به ۸۱۴ روستای کشور، طی مراسمی، طرح آبرسانی به ۴۰ روستای استان فارس به بهره برداری رسید.

به گزارش مهرنمافارس،همسو با گشایش طرح سراسری آبرسانی به ۸۱۴ روستای کشور در قالب طرح‌های جهاد آبرسانی، طی مراسمی با حضور محمد مخبر سرپرست دولت سیزدهم (ارتباط تصویری) علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، هاشم امینی مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور (ارتباط تصویری)، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، علی شبانی مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس و جمعی از مدیران عامل صنعت آب و برق استان، طی ارتباط تصویری سرپرست دولت سیزدهم با محل افتتاحیه، طرح آبرسانی به ۴۰ روستای استان فارس، با صرف اعتباری بالغ بر ۴۱۸ میلیارد تومان، در مدار بهره برداری قرار گرفت.

در آیین بهره برداری از این طرح‌های آبرسانی و پیش از دستور آغاز بهره برداری از این طرح، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس طی سخنانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های مثبت و اثرگذار وزارت نیرو در حوزه آب و برق، اقدامات جهاد آبرسانی را یک نهضت خدمت رسانی ماندگار توصیف کرد و گفت: در دولت مردمی شهید رئیسی اقدامات بسیار خوبی در حوزه آب و برق صورت گرفته است که جا دارد از مجموعه وزارت نیرو به ویژه وزیر پرتلاش نیرو قدردانی ویژه به عمل آید.

او، بهره برداری از طرح آبرسانی به ۴۸ روستای استان فارس را یک حرکت بزرگ عنوان کرد و افزود: گشایش این تعداد طرح و این حجم از فعالیت آبرسانی در کوتاه مدت توسط شرکت‌های آبفا فارس و شیراز، خود برند و نماد فاخری در حوزه خدمت رسانی محسوب می‌شود.

استاندار فارس در ادامه به بیان اجمالی مشخصات فنی طرح‌های مورد افتتاح پرداخت و اظهار کرد: همسو با سیاست‌های دولت مردمی ایران قوی، مبنی بر ارائه خدمات آبرسانی به مناطق کم برخودار کشور، شرکت آبفا استان فارس از ابتدای دولت سیزدهم از طریق قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) برنامه آبرسانی به ۳۷۲ روستا را در دستور کار خود قرار داد.

او ادامه داد: از این میزان عملیات آبرسانی به ۱۱۰ روستا در سال اول فعالیت دولت شهید آیت الله رئیسی به سرانجام رسید. در سال دوم این برنامه نیز طرح‌های آبرسانی به ۱۲۵ روستا گشایش یافت.

ایمانیه افزود: از روز شهادت رئیس جمهور شهید و همراهان تاکنون هم طرح آبرسانی به ۴۰ روستای دیگر استان آماده بهره برداری شده است.

استاندار فارس گفت: طرح آبرسانی به ۴۰ روستای فارس شامل اجرای ۱۳۰ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب، ساخت ۳ هزار و ۸۲۰ متر مکعب مخزن ذخیره آب، حفر و تجهیز ۷ حلقه چاه، اجرای نزدیک به ۱۴ کیلومتر خط انتقال برق و ساخت ۶ باب ایستگاه پمپاژ است.

او اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح که با اعتباری بالغ بر ۴۱۸ میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسیده است، بیش از ۱۷ هزار و ۴۴۱ خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.